Як вибрати маршрутизатор для офісу?

19.03.2024 28

Маршрутизатор для офісу – це мережеве обладнання, яке приймає сигнал від інтернет-провайдера і передає його на всі підключені до нього пристрої, також він контролює трафік і підтримує безпеку з’єднань. Вибір оптимального маршрутизатора  може стати непростим завданням для вашої компанії, зважаючи на безліч моделей на ринку та технічні параметри, які варто враховувати. Від правильності вибору залежить ефективність, швидкість і стабільність роботи вашого підприємства. 

Системний інтегратор ITBIZ допоможе вам у підборі обладнання відповідно до ваших цілей та потреб.

Чому потрібно встановити маршрутизатор в офісі?

Таке обладнання одночасно виконує декілька завдань:

  • Забезпечує доступ до інтернету для всіх підключених пристроїв;
  • Відповідає за створення єдиної локальної мережі, що дає змогу комп’ютерам та іншому обладнанню обмінюватися даними і підтримувати надійний зв’язок;
  • Фільтрує трафік для захисту від вірусів і несанкціонованого підключення;
  • Контролює швидкість передачі даних та розділяє мережу на домени для оптимізації продуктивності;
  • Підтримує різні типи з’єднань (Ethernet, Wi-Fi, оптоволокно).

Також маршрутизатор необхідний для обміну даними з хмарними сервісами та іншими пристроями поза межами офісу.

Як вибрати маршрутизатор для офісу?

Критерії вибору маршрутизатора 

Під час вибору маршрутизатора в офіс важливо врахувати:

  • Наявність протоколів безпеки. Зважаючи на те, що  маршрутизатор контролює увесь трафік, він повинен містити надійні механізми захисту від зовнішніх загроз. Наприклад, технологію Firewall (брандмауер), VPN-підтримку, протокол WPA2.
  • Діапазон роботи. Маршрутизатори працюють на одній із двох частот – 2,4 або 5 ГГц. Перший діапазон має широке покриття і високу прохідність через перешкоди, а другий – збільшену швидкість передачі даних і меншу схильність до перевантаженості. Також є маршрутизатори, які працюють відразу на двох або трьох частотах.
  • Рівень надійності. Якісне обладнання підтримує декілька каналів зв’язку, автоматично відновлюється після збоїв та робить резервні копії конфігурацій.
  • Підтримку мережевих стандартів. Визначає швидкість передачі даних і радіус дії обладнання. Чим сучасніший стандарт, тим кращі характеристики маршрутизатора.
  • Швидкість передачі даних. Пропускна здатність залежить від портів маршрутизатора (LAN, WAN) і об’єму його оперативної пам’яті. Чим вищі показники, тим стабільніше і швидше з’єднання.

Також зверніть увагу на додаткові опції. Наприклад, контент-фільтр дасть змогу закрити доступ до небажаних сайтів, а наявність режиму MIMO збільшить пропускну здатність. 

Як правильно підібрати маршрутизатор для офісу?

Перед купівлею обладнання необхідно визначити:

  • Розмір офісу і кількість співробітників;
  • Сумісність з іншим мережевим обладнанням;
  • Можливості та характеристики маршрутизатора;
  • Тип підключення: GPON або Ethernet;
  • Співвідношення ціни та якості.

Також важливо звернути увагу на рівень технічної підтримки з боку виробника: оперативне усунення неполадок істотно скоротить час простою мережі.

Який маршрутизатор краще придбати в офіс?

Серед безлічі виробників на ринку,  великою популярністю користуються моделі  Juniper Networks, за допомогою яких можна створити високопродуктивну, захищену, гнучку та масштабовану мережу. Далі проведемо короткий огляд маршрутизаторів для офісу, які містить продуктовий кейс компанії Juniper. 

Маршрутизатори Juniper MX SERIES

Завдяки рівномірному розподілу навантаження по каналах і підвищеній відмовостійкості, маршрутизатори Juniper серії MX забезпечують безперебійну роботу локальної мережі. Пристрої працюють на базі операційної системи Junos OS, мають хорошу оптимізацію для різних архітектур та високий ступінь резервування.

Найпопулярнішими моделями серії вважаються:

  • Juniper MX480. Завдяки програмованому чіпсету Trio і процесору Pent,  маршрутизатор витрачає менше енергії, має пропускну здатність до 9 Тбіт/с і забезпечує динамічне масштабування.
  • Juniper MX204. Компактна модель підтримує функції автоматизації та телеметрії, має високу пропускну здатність і щільність портів, споживає мінімум енергії (до 0,9 Вт/Гбіт) і вирізняється поліпшеною відмовостійкістю.

Ще одна перевага обладнання серії MX – підтримка програмно-визначуваної мережі (SDN), що підвищує безпеку та швидкість інтернет-з’єднання.

Маршрутизатори Juniper PTX SERIES

Juniper серії PTX відповідає стандарту ETSI, забезпечує стабільну пропускну здатність та, завдяки оновленій ОС, має надійний захист від зовнішніх загроз. Серія працює на чипсеті Express, який дає змогу швидко організувати високопродуктивну мережеву систему та передавати дані без втрат із мінімальними похибками.

Із найбільш популярних моделей серії виділяють:

  • Juniper PTX10001-36MR.  Надійна хмарна платформа комутації та маршрутизації, яка має оптимізоване енергоспоживання, пропускну здатність 9,6 Тбіт/с і гнучке налаштування інтерфейсів.
  • Juniper PTX10003. Завдяки наявності високощільних портів 100GbE, 200GbE і 400GbE,  маршрутизатор обробляє великі об’єми даних з максимальною ефективністю.

Завдяки функції високої доступності (HA), маршрутизатори PTX дають змогу оновлювати та змінювати ПЗ без зупинки трафіку.

Маршрутизатор для офісу відіграє ключову роль у роботі мережевої інфраструктури. Він забезпечує доступ до інтернету, допомагає створювати локальну мережу, фільтрує трафік, захищає від зовнішніх загроз. Під час вибору такого обладнання необхідно враховувати не тільки його технічні характеристики, а й сумісність з уже наявними пристроями та відповідність цілям і потребам вашої компанії. Якісний маршрутизатор повинен підтримувати роботу великої кількості користувачів, забезпечувати збереження даних та блокувати загрози.

Серед популярних маршрутизаторів виокремлюють моделі серій MX і PTX провідного виробника Juniper Networks, які вирізняються високою пропускною здатністю, стабільним з’єднанням, надійністю та розширеними функціями безпеки.