Обладнання CWDM/DWDM
WDM – це технологія передачі сигналів різної довжини по одному волокну. Вона допомагає збільшити ємність уже встановлених волокон. Технологія ділиться на дві категорії – CWDM і DWDM. Для організації таких систем передачі даних використовують спеціальне обладнання.
Яке обладнання CWDM/DWDM рекомендує ITBIZ?
Компанія ITBIZ рекомендує звернути увагу на естонського виробника DWDM,ME для придбання таких видів CWDM і DWDM обладнання:
- Когерентні оптичні модулі;
- Сервісні плати мукспондера або інші моделі;
- 1U, 2U, 5U шасі операторського класу;
- Оптичні трансивери;
- Мультиплексори та демультиплексори.
За необхідності фахівці ITBIZ допоможуть підібрати найбільш оптимальне для вас обладнання.
Характеристики та особливості обладнання CWDM/DWDM
Технологія CWDM – це грубе спектральне мультиплексування. Завдяки цій технології можна передавати до 18 хвиль з діапазоном хвиль до 1610 нм. Дальність передачі даних обмежена в середньому до 80 км.
Обладнання DWDM призначене для щільного спектрального мультиплексування. Водночас передавати можна 88 хвиль з діапазоном до 1611 нм. Дальність передачі становить 100 км, у рідкісних випадках – понад 1000 км.
Яка різниця між DWDM і CWDM обладнанням?
Основні відмінності обладнання DWDM і CWDM полягають у таких ключових властивостях:
- Довжині хвиль та їхній частоті. Обладнання CWDM передає 18 хвиль або 9 каналів, а DWDM – до 88 хвиль або 44 каналів. При цьому їхня максимальна довжина однакова – до 1611 нм.
- Кількості каналів. Технологія CWDM використовує лише 18 хвиль. У DWDM для передачі даних може бути задіяно від 40 каналів різної довжини і більше.
- Можливості посилення. В технології CWDM не можна збільшити багатокомпонентний сигнал тому, що відсутні оптичні підсилювачі, які працюють у такому широкому спектрі. У DWDM можливо збільшити сигнали завдяки стандартним ербієвим підсилювачам (EDFA).
- Дальність роботи. Передача сигналів у системі CWDM відбувається на відстані близько 50-80 км, а в DWDM – на 100 км.
- Сітці частот. У стандартному обладнанні, яке працює на основі технології DWDM показники варіюються від 50 до 100 ГГц, а у високощільному – від 12,5 до 25 ГГц. Для CWDM використовують сітку частоти з кроком 20 нм.
Переваги обладнання CWDM і DWDM
Основні переваги обладнання:
- простота встановлення та обслуговування;
- зниження витрат на масштабування;
- збільшення продуктивності та можливість максимально окупити грошові вкладення;
- масштабування без впливу на мережевий трафік.
Додатково обладнання CWDM має оптимальну, відносно недорогу вартість і займає менше площі. Техніка DWDM дає можливість працювати з великими обсягами трафіку і передавати сигнали на далекі відстані без втрати якості.
Чому варто купити обладнання CWDM і DWDM в ITBIZ
Купити обладнання, яке працює на основі технологій DWDM і CWDM, в компанії ITBIZ варто з таких основних причин:
- Навчання спеціалістів клієнтів правилам використання та роботі з пристроями, що дозволяє зменшити кількість неполадок і поломок.
- Власна логістична служба. Завдяки наявності власної служби ITBIZ здійснюється оперативна доставка обладнання в Україну.
- Безкоштовне тестування обладнання. Перед покупкою можна встановити та використовувати пристрої протягом 14 днів, що дасть змогу дізнатися, як вони працюють та чи вирішують поставлені завдання. Якщо обладнання не надає необхідної ефективності, його можна замінити на інше.
- Гарантійне та післягарантійне обслуговування. У разі будь-яких неполадок в роботі або поломок, технічні спеціалісти системного інтегратора ITBIZ оперативно приїжджають на об’єкт і на місці перевіряють роботу обладнання. За необхідності роблять заміну пристроїв.
ITBIZ працює безпосередньо з виробниками обладнання, що дає змогу робити вигідні цінові пропозиції клієнтам.
FAQ
Обладнання використовують, щоб передавати оптичні сигнали з різною довжиною хвиль по одному волокну.
Обладнання обирають з огляду на параметри мережі. Якщо обсяги невеликі, а передача сигналу здійснюється на близькі відстані, тоді підійде CWDM. В разі потреби у високій пропускній здатності, краще обирати DWDM.
Технології CWDM і DWDM забезпечують збільшення пропускної спроможності, економію оптичного волокна, гнучкість налаштування мережі та покращення дальності передачі сигналу ,що є ключовими для оптимізації телекомунікаційних мереж.
DWDM системи розраховані максимум на 44 канали, а CWDM – на 9 каналів.