Що таке системний інтегратор

09.08.2024 376

Дуже часто ІТ-інфраструктура сучасної компанії – це складна система, яка виконує безліч завдань: організацію взаємодії між підрозділами, клієнтську підтримку, автоматизацію робочих завдань, інформаційну безпеку та інше. Внутрішніх ресурсів організації може не вистачити на те, щоб належним чином забезпечити функціонування такого комплексу, тому залучення системного інтегратора є найефективнішим рішенням для вирішення таких завдань.

Що таке системний інтегратор простими словами

Це компанія, яка надає послуги з впровадження різноманітних IT-продуктів, їхню інтеграцію між собою, що передбачає побудову ІТ-інфраструктури з нуля або модернізацію наявної системи. Загалом системна інтеграція — це створення комфортного та безпечного інформаційно-технічного середовища, яке повністю відповідатиме цілям і потребам організації замовника, дасть змогу підвищити ефективність її роботи, автоматизувати бізнес-процеси для оптимізації використання ресурсів.

Види системних інтеграторів

Залежно від того, завдання якого рівня вирішує системний інтегратор, його можна віднести до однієї з таких категорій:

  • універсальні.Системний або мережевий інтегратор — компанія, яка пропонує комплексні рішення в різних сферах бізнесу, працюючи з програмним забезпеченням та IT-продуктами різного функціоналу: від телекомунікацій до інформаційної безпеки;
  • галузеві. Компанії, що надають послуги організаціям, які працюють у певних напрямках, наприклад, онлайн-торгівля, страхування або банківська справа;
  • вузькопрофільні. Забезпечують обслуговування ІТ-інфраструктури в одному або двох спеціалізованих напрямках, що дозволяє досягати високого рівня експертності та впроваджувати складні технології;
  • інженерні. Такий system integration – це компанія, яка розробляє ІТ-інфраструктуру на рівні апаратного забезпечення, фокусуючись на аспектах системного інтегрування.

Функції та завдання системного інтегратора

Фахівці компанії займаються проєктуванням ІТ-інфраструктури, реалізацією проєкту, його запуском і подальшим обслуговуванням. Основні завдання, які може вирішити така компанія:

  • оцінка стану бізнесу та його потреб, формування списку IT-продуктів, які можуть підвищити ефективність компанії;
  • впровадження системним інтегратором продуктів і рішень у діяльність організації, об’єднання їх у єдину систему, яка злагоджено функціонує;
  • проведення аналізу наявного інформаційного середовища і за необхідності модернізація ІТ-інфраструктури відповідно до сучасних вимог;
  • навчання персоналу роботі з новим обладнанням і ПЗ, складання інструкцій, методичних матеріалів;
  • тестування систем перед запуском для виявлення і усунення недоліків;
  • технічне обслуговування і підтримка впроваджених рішень, профілактика можливих проблем тощо.

Етапи роботи системного інтегратора

Професійні системні інтегратори реалізують проєкти покроково та комплексно. Основні стадії роботи:

  1. Збір інформації. Аналізуються потреби компанії, визначаються ключові вимоги до нового інформаційного середовища, вивчається документація.
  2. Проєктування. Розробляється архітектура IT-системи, визначаються необхідні для впровадження компоненти, формується стратегія модернізації (якщо це потрібно). На основі проєкту складається ТЗ (технічне завдання).
  3. Реалізація ТЗ і тестування. Розробляються окремі компоненти, які інтегруються в єдине середовище. Після цього проводиться навантажувальне та функціональне тестування.
  4. Впровадження в діяльність бізнесу. Включає налаштування ПЗ та обладнання на робочих місцях, а також навчання співробітників.

За бажанням замовника виконавець може здійснювати постійний супровід IT-інфраструктури.

Чому вигідно співпрацювати з системним інтегратором

Професійний IT-інтегратор надає послуги високого рівня завдяки багатому досвіду своїх фахівців у вирішенні складних та різнопланових завдань. Теоретично, створення оновленої ІТ-інфраструктури може бути здійснено власним підрозділом компанії, але штатні співробітники можуть стикатися з недостатньою експертизою при вирішенні нестандартних питань і ситуацій.

У результаті понесені витрати можуть істотно перевищити витрати на оплату послуг сторонніх кваліфікованих фахівців. Компанія-інтегратор, в свою чергу, надає гарантію на досягнення чітко визначених показників ефективності.