Огляд 10G комутатора Juniper QFX 3500

11.06.2024 627

«>Juniper QFX3500 – вперше в Україні.

Компанія ITBIZ, провідний український дистриб’ютор телекомунікаційного обладнання, вперше представляє на ринку України новітній комутатор QFX 3500 від Juniper.

Тепер українським операторам та дата-центрам став доступний високий рівень продуктивності, найкраща в класі ємність портів та значні ресурси обробки даних, а також підтримка великої кількості сценаріїв розгортання, включаючи традиційні та віртуальні центри обробки даних, високопродуктивні обчислення, мережеві системи зберігання даних, конвергентні серверні системи вводу-виводу та хмарні обчислення, що захистить інвестиції компаній в існуючі агрегації ЦОД та інфраструктуру Fibre Channel SAN.

Juniper QFX3500

QFX3500 – це перший пристрій з нової серії комутаторів для ЦОД, на який компанія Juniper Networks витратила 3 роки і 100 млн доларів. Цей високопродуктивний комутатор забезпечує підключення до мережі серверів, традиційних систем зберігання даних або віртуальних дата-центрів. Компактна система (1U) з високою щільністю 10 GbE портів (48 SFP+/SFP портів), яка працює на тій же ОС Junos, що і всі комутатори, маршрутизатори та системи безпеки Juniper Networks, ідеально підходить для використання як прикордонне рішення в новій архітектурі Juniper Networks QFabric.

Олександр Роман, технічний директор компанії ITBIZ, відзначив важливість цієї події для українського ринку: «Сьогодні на телекомунікаційному ринку не так багато рішень, які дозволяють зібрати велику кількість 10G інтерфейсів в 1U-пристрої. З огляду на зростання швидкостей доступу в інтернет, переведення міських мереж на швидкість 10 Гбіт/с та необхідність агрегації з’єднань на майданчику оператора можна сказати, що це одне з найбільш затребуваних пристроїв в ядрі мережі на рівні з прикордонними маршрутизаторами та BRAS. Наявність 40G портів, двох блоків живлення та повнофункціональної операційної системи Junos у базовій комплектації – суттєві переваги QFX3500 перед іншими аналогами».

Комутатор QFX3500 має наступні переваги:

  • Продуктивність: пропускна здатність 1.28 Tbps та комутація на швидкості до 960 Mpps для високошвидкісних застосувань з мінімальною затримкою. Всі порти комутатора можуть працювати без обмежень по швидкості на 2 та 3 рівні моделі OSI в режимах cut-through та store-and-forward.
  • Надійність: QFX3500 створювався з урахуванням вимог до відмовостійкості, включаючи використання резервних джерел живлення та резервування систем охолодження. Розділення шини управління та передачі даних, у поєднанні з використанням операційної системи Junos підвищує рівень надійності до операторського.
  • Віртуалізація: QFX3500 підтримує збільшені таблиці MAC-адрес, що дозволяє використовувати його в середовищах з великою кількістю віртуальних серверів. QFX3500 також підтримує Junos Space Virtual Control, що дозволяє мережевим адміністраторам отримати повну картину мережевої інфраструктури. На додаток, QFX3500 підтримує стандарт IEEE 802.1Qbg, що дозволяє використовувати його в середовищах, де необхідне використання Virtual Port Aggregator (VEPA).
  • Енергоспоживання та захист навколишнього середовища: QFX3500 створювався з урахуванням вимог до захисту навколишнього середовища. Енергоспоживання менше 5 ватт на один 10 GbE порт, система охолодження зі змінною продуктивністю – все це дозволяє оптимізовувати енергоспоживання. Максимальний рівень енергоспоживання — 365 W, номінальний рівень — 295 W, що дозволило сертифікувати обладнання за стандартом Silver PSU Efficiency (85%). QFX3500 також сертифікований за стандартами Reduction of Hazardous Substances (ROHS), Registration, Evaluation, Authorization and Restriction of Chemicals (REACH) та Waste Electronics and Electrical Equipment (WEEE).

Juniper QFX3500

Технічні характеристики:

Форм-фактор
У корпусі

Розміри
71,12 х 43,82 x 4,45 см (28 x 17,25 x 1,75 дюйма); 1RU

Швидкість загальної шини
1,28 Тбіт/с

Швидкість передавання даних
швидкість комутації 960 млн. пак./с

Щільність портів
• 48 портів SFP+: 36 дворежимних портів 10GbE/1GbE; 12 дворежимних портів 10GbE або 2/4/8 Gbps FC
• 4 порти QSFP+: 4 х 10GbE; у майбутньому 40 Gbps

Щільність портів SFP
48 дворежимних портів SFP+ для оптичного/мідного кабелю:
• 36 портів можна використовувати в оптичному режимі GbE
• 18 портів можна використовувати в мідному режимі GbE
• 12 портів можна використовувати в режимі 2/4/8 Gbps FC
• 4 порти QSFP+:
– Кожен порт QSFP+ можна налаштувати як інтерфейс 4 x 10Gbe (у перспективі)
– Кожен порт QSFP+ можна налаштувати як порт 40 Gbps (у перспективі)
Відмовостійкість
Подвійні блоки живлення змінного струму з підтримкою «гарячої» заміни для забезпечення відмовостійкості типу 1+1; подвійні вентиляційні модулі з підтримкою «гарячої» заміни

Операційна система
Junos

Варіанти живлення
650 Вт, 110-240 В, змінний струм

Моніторинг трафіку
На рівні порту
• Порт LAG
• На рівні VLAN
• На рівні ACL

Віддзеркалення на локальні та віддалені місця розташування (L2 у разі використання VLAN)
12 (8 одноадресних; 4 багатоадресних)

MAC-адреси
96.000

Розмір Jumbo-кадрів
9216 байт

Кількість віртуальних локальних мереж (VLAN)
4095 активних мереж VLAN (мережі VLAN, що налаштовуються, – 4091)

Записи ARP
Гарантія Стандартна гарантія Juniper на 1 рік

Juniper QFX3500

Цей комутатор відрізняється від аналогів Juniper QFX наявністю двох блоків живлення, які підтримують режим «гарячої заміни», вбудованими 40G портами (які можна за допомогою спеціального кабелю використовувати як 4х10G) та підтримкою технології FCoE. Всі порти працюють на максимальній швидкості без перепідписки. Операційна система JunOS – гарантія безперебійної роботи та максимального функціоналу.