Налаштування та можливості рішення Endpoint Detection & Response

17.03.2023 150

Необхідною умовою успіху будь-якого підприємства є доступ до актуальної, достовірної та структурованої інформації, яка в подальшому дасть можливість визначити оптимальну стратегію розвитку компанії. Від функціонування інформаційної системи напряму залежить провідний показник конкурентоздатності. Розвиток інформаційно-комунікаційних технологій збільшує можливості координування бізнес-процесів, завдяки чому відбувається перехід до інтеграції, уніфікації та стандартизації сервісів. Однак, разом із розвитком технологій, зростає кількість шкідливих програм, розробкою яких щоденно займаються кримінальні групи кіберзлочинців.

Порушення роботи систем безпеки є серйозною проблемою для роботи підприємства та її фінансової стабільності, особливо у випадках, коли мова йде про захист інформації з обмеженим доступом. Зважаючи на те, що людський фактор залишається одним із основних джерел ризиків та загроз, рішення сфери кібербезпеки концентруються на користувачеві та аналізі його поведінки. Інформаційна безпека дуже важлива на стадії розробки, де основна увага приділяється захисту кінцевих точок. Це призвело до появи окремого класу рішень, який отримав назву Endpoint Detection & Response (EDR), налаштування якого допомагає запобігти хакерським атакам на сервери, робочі станції та мобільні кінцеві точки.

На відміну від антивірусів з базовим захистом, інструменти EDR мають розширений функціонал, який дозволяє зменшити кількість помилкових спрацьовувань та, за необхідністю, коригувати систему захисту. EDR в реальному часі сканує систему на спроби вторгнення, використовуючи системи штучного інтелекту та постійно оновлювальні списки індикаторів компрометації. Аналіз складних загроз за допомогою алгоритмів штучного інтелекту помітно відрізняє EDR-рішення від звичайного антивірусу та, завдяки можливостям налаштування та аналізу поведінки систем захисту, дозволяє ефективно протистояти складним атакам.

Клієнти часто запитують нас: «Чому популярні антивіруси не виправдовують очікування?» та «Як максимально захистити себе від загроз злому та помилкових спрацювань антивірусних програм?».

Чому виробники забезпечують лише базовий рівень захисту EDR? Чи необхідна додаткова кастомізація?

Як правило, антивіруси мають лише базовий функціонал, визначений виробником, та забезпечують тільки початковий рівень захисту. Принцип базового налаштування необхідний виробникам EDR-рішень для забезпечення безпеки та мінімального впливу на продуктивність системи. Якщо ж ви хочете максимально убезпечити себе від атак, — радимо провести кастомізацію EDR, тобто налаштування перевірки файлів в архівах та контейнерах та роботи додаткових механізмів, які спрямовані на пошук ще невідомих загроз. Зверніть увагу, що евристичні алгоритми виявлення загроз можуть давати помилкові спрацювання, для зменшення яких потрібно буде вносити додаткову корекцію. Для того, щоб визначити реакції системи на нетипову роботу додатків, ІТ-адміністратор може точно задати параметри спрацювання, об’єднавши такі критерії, як: ім’я файлу, його повний шлях, контрольні суми, параметри запуску. Для здійснення ретроспективного аналізу можна налаштувати правила поведінки користувачів, а потім відстежувати ланцюжок подій. Цей процес дозволить розпізнавати нові ознаки нетипової поведінки програм та користувачів.

Ключовим є те, що 100-відсоткових гарантій жодний із способів захисту забезпечити не може, тому що кожне із обраних рішень створене для виконання різних завдань. Боротьба з сучасним шкідливим програмним забезпеченням потребує виключно комплексного підходу та збалансованого застосування необхідних технологій, які підходять конкретно вашим цілям, та спрямовані на максимальне виявлення і запобігання кібератакам. Коректно налаштована система Endpoint Detection & Response дозволяє знизити ризики успішного проведення хакерських атак, покращує контроль за поведінкою користувачів, здійснює аналіз інцидентів інформаційної безпеки.

Ознайомитись з рекомендованими компанією ITBIZ продуктами EDR ви можете перейшовши за посиланням: https://itbiz.ua/itbiz-security-map/edr-endpoint-detection-and-response/, а також отримати консультацію наших спеціалістів за телефоном, вказаним на сайті компанії.