Компанія Juniper Networks представила новий маршрутизатор MX104 3D

11.06.2024 81

Універсальний маршрутизатор MX104 3D компанії Juniper Networks оптимізований для агрегації мобільних, корпоративних і бізнес сервісів. Реалізований на основі центрального, оптимізованого під офіс, шасі серії MX з підтримкою резервної площини управління для забезпечення високої доступності. Juniper MX104 стійкий до складних температурних умов, що забезпечує можливість його розгортання поза шафами і на віддалених терміналах. Цей маршрутизатор об’єднує в собі передові технології таймінгу та синхронізації для підвищення якості сприйняття (quality of experience — QoE) мобільного широкосмугового доступу і керується за допомогою платформи Junos Space Network Management, яка забезпечує швидке розгортання сервісів і зниження сукупної вартості володіння.

Універсальний маршрутизатор MX104 3D є відповіддю Juniper на зміни архітектури міських мереж, де рівень агрегації бере на себе відповідальність за прикордонний рівень постачальника послуг. MX104 спрощує архітектуру за рахунок усунення зайвих рівнів, що значно скорочує капітальні та експлуатаційні витрати. На основі архітектурного спрощення і скорочення витрат, постачальники послуг і підприємства можуть прийняти нову парадигму «Edge Anywhere», яка стала доступною з MX104.

Технічні особливості

MX104 3D поставляється в компактному шасі 3,5 RU, сумісному зі стандартами ETSI, і підтримує пропускну здатність 80 Гбіт/с, встановлюючи новий еталон щільності портів у своїй товарній категорії.

MX104 надає:

 • Чотири слоти модульних інтерфейсних плат (Modular Interface Card — MIC) з різними типами інтерфейсів для гнучкого налаштування.
 • Захист інвестицій завдяки підтримці всіх серій MX Type 1 і MIC плат подвійної ширини.
 • Резервні джерела живлення і площину управління для забезпечення високого рівня доступності.
 • Стійку до складних температурних умов конструкцію і низьке енергоспоживання, що дозволяє виконувати розгортання в екстремальних ситуаціях — поза шафами і у віддалених точках присутності (points of presence — POPs).
 • Чипсет Juniper Trio ASIC і ОС Junos, неодноразово відзначені нагородами, які дозволяють реалізувати новий рівень агрегації в міських мережах.
 • Вбудовані послуги, такі як трансляція мережевих адрес (NAT) і контроль потоків, сумісні з сімейством маршрутизаторів серії MX.
 • Масштабовані і надійні апаратні технології тимчасового тактування, які відповідають найсуворішим вимогам LTE до частоти і фазової синхронізації для підвищення рівня QoE мобільного широкосмугового доступу.
 • Junos Space Service Activation Director для мінімізації витрат на розгортання рішення і управління.

Широкий спектр застосування:

 • Агрегація Metro Ethernet. У мережах постачальників послуг, Ethernet комутатори і маршрутизатори операторського класу, як правило, розміщені в центральному офісі. Сервіс-провайдери використовують Ethernet операторського класу для різних цілей, включаючи підключення вузлів доступу користувачів до їх вузлів доставки сервісів на межі мережі, і для організації зв’язку філій підприємств. Ці Ethernet послуги здійснюються через шар агрегації для скорочення кількості портів, необхідних на універсальній межі мережі. Компактний форм-фактор і висока щільність портів робить MX104 ідеальним Ethernet маршрутизатором агрегації операторського класу.
 • Агрегація мобільної транспортної мережі. Агрегація мобільної транспортної мережі є приватним випадком агрегації мережі Ethernet операторського класу. У цьому випадку, на додаток до інших функцій, маршрутизатор агрегації також забезпечує поширення опорного синхросигналу в межах мережі радіодоступу за допомогою різних механізмів, таких як SyncE і PTP.
 • Організація межі доступу до сервісів для населення і бізнесу. Послуги широкосмугового доступу для жителів зазвичай включають в себе високошвидкісну передачу даних (HSD), VoIP, IPTV і відео на запит (VoD). Бізнес-послуги зазвичай включають L2 VPN, L3 VPN, NAT і контроль потоків даних. Передові можливості MX104, які включають в себе найбільш широкий в галузі набір сервісів (віртуальні приватні мережі, багатоадресна розсилка, управління абонентами, DHCP і ієрархічна структура якості обслуговування (QoS)), а також його компактні розміри і стійкість до температурних перепадів, дозволяють йому бути повнофункціональним прикордонним пристроєм, розташованим ближче до рівня доступу для розширення можливостей масштабування.
 • Корпоративні WAN мережі: багатий набір послуг L2 і L3 VPN і вбудовані сервіси роблять MX104 ідеальним вибором для корпоративних додатків, таких як приватні глобальні мережі, багатоточкове підключення через приватну магістральну мережу; з’єднання центрів обробки даних для забезпечення аварійного відновлення; гео-кластеризація і віртуалізація, а також інтернет-шлюз підприємств.

Можливості та переваги

Технічні характеристикиПереваги
Масштабованість і модульність
• Пропускна здатність – 80 Гбіт/с
• Підтримка Ethernet 10/100 Мбіт/с, GbE, 10 GbE
• Мультиплексування з поділом каналів за часом (TDM), рівні від T1 до OC192
Оптимальна модель оплати в міру зростання потреб
Висока доступність
• Повне резервування обладнання (блоки живлення, вентилятори тощо)
• Поділ рівнів даних і керування (реалізація SDN-технології)
• «М’який» перезапуск системи, безперервна маршрутизація, оновлення ПЗ у процесі експлуатації
Конструкція операторського класу MX104, забезпечує високий рівень резервування і відмовостійкості для забезпечення безперервної роботи критично важливих послуг
Висока продуктивність
• ОС Junos і чипсет Trio
Жодних компромісів у будь-якому варіанті масштабування (пропускна здатність, послуги, користувачі)
Передове обслуговування черг
• Багаторівневий незалежний контроль планувальників, профілів і буферів
Неперевершена підтримка Service Aware та ієрархічних моделей QoS
Багатий набір послуг
• L2 і L3 VPN, Triple Play
• NAT, J-Flow
Забезпечення сервісів для бізнесу і населення, на основі спільної платформи з оптимізацією капітальних і поточних витрат
Вбудовані комплексні механізми синхронізації
• SyncE, NTP, GPSBITS, ToD
• Precision Time Protocol (PTP)
Найвищий рівень QoE для мобільного широкосмугового доступу
Робоча температура навколишнього середовища
• від -40 до +65 °C
Можливість розгортання у віддалених точках присутності (POP) і поза шафами
Миттєва готовність до роботи
• Junos Space
Оперативне розгортання і налаштування сервісів збільшують можливості масштабування і мінімізують сукупну вартість володіння

Ідеальний повнофункціональний пристрій

MX104 працює на базі чипсета Junos Trio і під керуванням ОС Junos, високопродуктивної операційної системи компанії Juniper, забезпечуючи передову маршрутизацію і комутацію. У форм-факторі всього 3,5 RU, маршрутизатор MX104 розроблений з метою знизити сукупну вартість володіння і підвищити операційну ефективність, як для підприємств, так і постачальників послуг. Гнучкість і можливість модернізації робить MX104 ідеальним для приватних WAN мереж, з’єднання ЦОД, розгортання WAN підключень сервіс провайдерів.